Автомобілем по  Бельгії

1) Орендувати авто в Бельгії можна по інтернету заздалегідь або на місці в аеропорту і у великих населених пунктах. При цьому потрібно уважно ознайомитися з умовами оренди. При оренді автомобіля в зимовий період слід мати на увазі, що поняття “зимова гума” у Бельгії не існує.

2) Якщо ви в’їжджаєте на власній машині, то ваші національні права будуть дійсні.

3) При пересуванні по Бельгії важливо знати, що багато міст мають дві назви – французькою та нідерландською. Тому, якщо ви їдете у франкомовні міста, то на фламандській території найменування населених пунктів на дорожніх покажчиках будуть нідерландською: чи не Монс (Mons), а Берген (Bergen); НЕ Льєж, а Луік (Luik); НЕ Намюр (Namur), а Намені (Namen). І навпаки, фламандський місто Мехелен (Mechelen) по-французьки – Малин (Malines). За межами Брюсселя Валлонська і фламандська громади ніяк не можуть домовитися і встановити дорожні знаки на обох мовах.

4) Будьте уважні при користуванні тунелями: з них може бути кілька виїздів, до того ж вони можуть бути невиразно позначені.

5) Отримати інформацію про допомогу на дорогах можна за безкоштовним телефоном на території Бельгії: (070) 344-777 (сервіс доступний англійською мовою). Поліція підкаже таку ж інформацію за телефоном: (02) 642-6666.

6) Паркуватися слід тільки на платних стоянках, особливо це стосується центру міста та історичних його частин. Ви можете побачити припарковані на тротуарах і узбіччях машини, але все ж не варто піддаватися спокусі робити те ж саме, тому що згодом буде складно отримати евакуйовану машину назад. Для іноземців ця процедура утруднена бюрократичними формальностями.

Підготовлено Василем Голяченко