Больє-сюр-Мер – прекрасне місце у моря

Больє-сюр-Мер – дивовижної краси курорт на Лазурному березі Франції. Назва його перекладається як «красиве місце біля моря». Курортна зона французького курорту Больє-сюр-Мер досить вдало розташована з географічної точки зору, оскільки з північного боку знаходиться великий стрімчак, з західної – мис Кап Ферра, зі сходу – мис Ру. Больє-сюр-Мер – це фешенебельний курорт для ВІП-персон та знаменитостей, місце, де зосереджені висококласні готелі і дорогі вілли. Сюди приїжджають ті, для кого слово «розкіш» має особливий сенс, а витрати на поїздку вимірюються в тисячах євро і доларів.

Точна дата заселення Больє-сюр-Мер невідома, але знайдені відомості, які підтверджують, що місце було відкрито ще в найдавніші часи. Стародавні греки змінили доісторичних мешканців, а їх, у свою чергу – римляни. Саме епоха царювання Римської імперії принесла цьому місцю процвітання. Але після її падіння під гнітом іноземних завойовників містечко Больє-сюр-Мер занепало аж до XIX століття. Справжнім порятунком було приєднання Наполеоном Больє-сюр-Мер до Франції. І з тих пір цей куточок став улюбленим місцем відвідування аристократії і багатих людей. До сьогоднішніх днів збереглися шедеври архітектури тих часів, що приваблюють туристів з усього світу в це «прекрасне місце біля моря».

Грецька вілла Керілос, фундамент якої був закладений ще в 1908 році, вважається основною визначною пам’яткою, «родзинкою» Французької Рив’єри. Керілос в перекладі означає «алкіон», тобто морська ластівка. У давнину вважалося побачити її на превелику радість, адже ластівки були добрими провісниками. Зовні вілла виглядає як класичний давньогрецький палац. Дорогоцінні будівельні матеріали були використані при зведенні цього шедевра: бронза, опал, слонова кістка, каррарський мармур. Фасад палацу прикрашений фресками і мозаїкою. У 1966 р віллу визнали історичною пам’яткою. З тих пір вона приймає туристів з усього світу. Про ці краї ви знайдете чимало хороших слів. Багато цікавих пам’яток разом з унікальним кліматом радують своєю красою.

Унікальний історичний музей Больє-сюр-Мер – Ротонда, є скарбницею первісних предметів, знайдених на Французькій Рив’єрі. Музей зобов’язаний своїм походженням французькому історику Андре Кану. Тут зібрані доісторичні знаряддя: сокири, ножі, а також давньоримські предмети побуту та багато іншого.

Підготовлено Оленою Бірюковою

1 Trackback / Pingback

  1. c3j8vb5w4dxctv36cxct5x4wd

Comments are closed.