Бразильська казка – карнавал

Бразильський карнавал не має фіксованої дати, його святкують перед попелястим четвергом, з якого починається пост. Зазвичай карнавал потрапляє на лютий або початок березня. Протягом чотирьох – п’яти днів ділове життя в Бразилії призупиняється.

Організації, якими доводиться користуватися у повсякденному житті (банки, держслужби, школи, університети та інші установи), повертаються до роботи лише після закінчення святкувань.

Як правило, знають тільки про карнавал у Ріо-де-Жанейро. Він дійсно найвідоміший і розкручений в Бразилії. На другому місці карнавал в Сан-Паулу. Карнавальні ходи в цих містах транслюються в прямому ефірі по бразильському радіо і телебаченню всю ніч до ранку. Ці карнавали не тільки шоу, а й грандіозні змагання між школами самби.

Але, звичайно ж, карнавал існує не тільки в Ріо-де-Жанейро і Сан-Паулу, інші міста і штати Бразилії теж беруть участь у святкуваннях. У деяких з них проходять схожі ходи з барвистими карнавальними платформами і шикарними костюмами, але ці події не висвітлюються ЗМІ так широко, як знамениті карнавали в Сан-Паулу і Ріо-де-Жанейро.

карнавал в Олинде – БразіліяЕсть міста, де карнавал святкують в більш традиційній манері. Їх жителі виходять на вулиці «блоками» – групами, які об’єднуються, щоб разом потанцювати і повеселитися під час карнавалу. Багато бразильці не без причини вважають, що це і є справжній карнавал. Адже саме так починалася традиція карнавалів в Бразилії.

Такі карнавали традиційні на Північно-Сході, особливо в містах Ресифе і Олинде, штат Пернамбуку. Тут, учасники карнавальних блоків танцюють під місцеву музику – фреву і маракату.

У Олинде під час карнавалу влаштовують парад величезних ляльок, зроблених з дерева, тканини і паперу. Ці ляльки представляють легендарних персонажів і знаменитостей з Бразилії та з усього світу.

Ще один штат, де карнавал користується великою популярністю – це Баїя. Тут карнавальні гуляння проходять у своєму особливому стилі: грає місцева музика (аше), а карнавальні блоки супроводжуються платформами зі знаменитими бразильськими музикантами.

Щоб взяти участь, потрібно купити костюм того блоку, в якому ви хочете приєднатися. У блоків, в яких найбільше учасників-знаменитостей, костюми зазвичай коштують дорожче. Для того, щоб потанцювати в них три дні, доведеться заплатити до 1000 доларів і більше.

Ось таким різним може бути бразильський карнавал.

Підготовлено Оксаною Винаш