Братиславська синагога

У Братиславі на даний момент є всього одна синагога, яка офіційно називається ортодоксальною. Неоготична будівля, яка служила синагогою і що знаходилася біля собору святого Мартіна, була знесена під час будівництва Нового мосту. Ортодоксальна синагога була побудована за проектом архітектора Артура Салатного на вулиці Гейдуковій в 1926 році. Між іншим, це була перша значна розробка молодого архітектора єврейського походження, який перебрався в Братиславу після закінчення вищого навчального закладу. Потрібно зазначити, що будівля синагоги викликала захоплення не тільки в його сучасників, але й у нащадків.

Ця сувора, монументальна будівля з прямокутними колонами різко виділяється серед інших будинків на неширокої вулиці. Вона зведена у стилі модерн, але уважний глядач відзначить в її зовнішньому вигляді елементи східної архітектурної традиції. Головний фасад, побудований із залізобетону, прикрашений ліпними орнаментами. Ортодоксальна синагога вважається одним з найважливіших сакральних будівель 20-х років минулого століття.

У 20-х роках минулого століття вулиця Гейдукова тільки була заснована. Під час будівництва синагоги будівель поруч з нею не було. Тому архітектор розташував свою будівлю так, що на вулицю виходила бічна стіна синагоги. Вхід в приміщення розташовувався з східної сторони будівлі – в проїзді, що веде з вулиці у внутрішній двір. По обидва боки вестибюля знаходилися сходи, по яких можна було піднятися до жіночої галереї.

Синагога досі служить для відправлення богослужінь. В кількох залах також працює своєрідний музей, присвячений історії місцевої юдейської громади, де демонструються пам’ятні речі і документи.

1 Trackback / Pingback

  1. 3n9ct5mwn9cwntctvbyb3vebce

Comments are closed.