Гент – місто з широкою душею!

Ласкаво просимо в Гент, єдине велике місто в Бельгії з широкою душею! Ми любимо всіх, навіть туристів. Принаймні, якщо вони не поводяться як туристи. Тож радимо вести себе як місцеві.

Порада 1. Захоплюйтеся Гентським фестивалем. Щороку у другій половині липня справжнє життя в Генті завмирає, робота припиняється і місто перетворюється на гігантську ігровий майданчик: всюди безкоштовні концерти, вистави вуличних театрів, ріки пива і більше мільйона глядачів.

Справжні гентці намагаються брати участь у цьому святі життя всі десять днів цілодобово, для цього головне – прийти на фестиваль не надто рано і вчасно випити кави по-ірландськи – між пізно вночі і рано вранці.

Порада 2. Скаржиться на Гентський фестиваль: «Занадто масштабний! Занадто комерційний! Занадто багато гамбургерів! »Додавайте, що вам більше подобаються інші Гентського фестивалі, скажімо, Патерсхолскій фестиваль в серпні (а є ще Аудбургскій фестиваль, Прінсенхофскій фестиваль, Брюгсепортскій фестиваль …)

Порада 3. Святкуйте що завгодно. У 2010 ми в Генті відсвяткували бельгійський рекорд найтривалішого формування уряду. У 2013 році ми влаштували народні гуляння з урочистими похоронами став неполіткоректним слова «алохтонне» (воно означає ‘іноземець’, але з часом набуло відтінок ‘Понаїхали’). У 2014 році найкрутішим святом був ювілейний двадцятий випуск фестивалю 10 DAYS OFF. Організатори оголосили, що фестиваль припиняє існування – подумаєш, ми і з цього приводу відмінно погуляли!

Порада 4. четвер? Не їжте м’яса! Гентський організація вегетаріанців EVA домоглася того, що в місцевих держустановах і школах по четвергах на обід їдять вегетаріанські страви. У Генті навіть кількість вегетаріанських ресторанів на душу населення найвище в Європі.

Порада 5: жартуй з нашої футбольної команди AA Gent. Вони перевершили себе і після огидної гри в 2013 році примудрилися грати ще гірше в 2014. За AA Gent потроху закріплюється прізвисько «кладовищі тренерів». Зате торік у нас нарешті з’явився відмінний новий стадіон, який відразу ж отримав всі мислимі і немислимі призи за дизайн. Наша команда не може нічого виграти, зате стадіон може!

Рада 6. Спробуйте навчитися вимовляти по-Гентський «р» – найважливішу згідну Гентського алфавіту. Це непросто, попросіть когось з місцевих вам допомогти. Потренуйтеся, вимовляючи «Bicky Burger», «bruudruuster» і «zwoaren uitvijzer», а потім попросіть когось навчити вас правильно вимовляти «vree wijs» (‘класно’). Якщо результат залишає бажати кращого, можете замінити «vree wijs» на «goe bezig» або «de max» – сенс у них той же, зате з «р» мучитися не доведеться.

Рада 7. При зустрічі цілуйтеся правильно. Один поцілунок в щоку = привіт! Три поцілунку = з Новим роком, бабуля! Два поцілунку = я турист і поняття не маю, як у вас тут цілуються. Довгий поцілунок в губи = я тебе люблю (до завтрашнього ранку).

Рада 8. Сформулюйте свою думку про Stadshal – міських рядах на площі Еміля Брауна. Їх побудували в 2012 році і вже під час будівництва кожен поважаючий себе житель Гента висловив про них свою думку. Навіть нудний фонд Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО відреагував на критику. Як би там не було, міські ряди добудовані, і ми чекаємо, коли стерпиться – злюбиться.

 

Рада 9. Гентом правлять велосипедисти, так що пішоходи, будьте обережні! Водії машин зупиняться, побачивши, що ви переходите вулицю, але якщо ви почуєте велосипедний дзвінок, поспішіть звільнити дорогу, поки вас не переїхали. І у трамваїв на шляху не баріться – Гентський трамваї швидше, ніж ви думаєте.

Порада 10. Розслабтеся. Ми, Gentenaars (жителі Гента) взагалі народ дуже спокійний. В Антверпені в суперечці може перемогти самий гучноголосий, а в Генті його просто проігнорують. Особливо офіціанти не люблять нетерплячих крикунів. Запам’ятайте Гентського приказку “nie neute” (‘не нити!’) І дійте відповідно.

Підготовлено Ольгою Топал