Дайвінг на Червоному морі: скарби підводного світу

Легендарне Червоне море, безумовно одне з кращих, якщо не краще місце для дайвінгу на нашій планеті. Позмагатися з ним в красі і різноманітті фауни, флори, якості сервісу і, безумовно, підводних ландшафтів можуть тільки такі далекі Нова Зеландія і Австралія. Сьогодні все узбережжя єгипетського моря буквально охопив дайвінговий бум: популярність туристичних путівок в першу чергу пов’язана саме з унікальними можливостями дослідження природних багатств Червоного моря. Неповторний спадок унікального солоного моря перетворив його в безумовного лідера серед дайвінгових центрів всієї Північної півкулі, з яким важко змагатися і по показності мешканців морських глибин, і за різноманітністю чудових коралів.

Єгипет завжди вабив туристів пустельними пейзажами, пірамідами, аурою давнини і загадковості, привабливою ціновою політикою. Але цей список був би неповним без неймовірно різноманітних підводних рельєфів з такою строкатістю і насиченістю підводного життя, що занурення під воду перетворюється на феєрверк відтінків і кольорів. Барвиста багатоликість Червоного моря настільки заворожуюча, що при першому зануренні здається, ніби таких колірних комбінацій просто не може бути в природі!

Для того, щоб оцінити неповторну красу Червоного моря, не обов’язково бути професійним дайвером: навіть недосвідчений «новачок» з маскою, хоч раз зазирнувши в неповторні глибини, не повірить своїм очам. Адже такого розмаїття просто не буває! Більшість «постійних клієнтів», які регулярно пірнають біля берегів Червоного моря, називають це місце просто – «рибний суп». Розглядати і помітити всі види в чарівній какофонії кольорів і форм просто неможливо не те що з першого, а навіть з десятого разу! Але і після сотого занурення основні відчуття від дайвінгу не зміняться: вам все так же буде здаватися, що ви опинилися в казковому світі чарівної, неповторної краси, а відчуття безмежної, повної свободи і захват від ілюзії польоту над безоднею тільки посилять враження.

Для рифів і скель Червоного моря характерний незвичайний, химерний рельєф. Скелі абсолютно неймовірних форм і рифи з нетиповими абрисами, примхливо порізані тріщинами, западинами, ущелинами, гротами, несподівано змінюються величезними стовпами або дивовижними грибами, вони ніколи вам не набриднуть. Коралові рифи простяглися вздовж всього узбережжя тропічного моря, при цьому різноманітність форм і видів коралів нічим не поступається різноманітності риб. Круглі, класичні розгалужені або прямі корали змінюються зовсім несподіваними, фантасмагоричними формами. Колірна гамма коралових рифів коливається від перлинно-білого до ніжних жовтого і рожевого, від насичено червоного до темних коричневого і синього.

У цьому незвичайному антуражі знайшла свій будинок неймовірна безліч представників яскравої морської фауни. Всілякі морські істоти настільки густо населяють рифи, на невеликому майданчику в кілька метрів в довжину можна зустріти понад сто різних видів тварин, риб молюсків. І «проживають» вони в абсолютній гармонії!

Під поверхнею Червоного моря ви можете зустрітись не тільки з мирними, але і з досить великими представниками класу хижаків. Мурени, акули і косатки, як і грайливі дельфіни, правда, не дуже прагнуть зустрітися з людиною. Серед інших видів в цих водах можна також зіткнутися із зеленою черепахою, рибою-наполеоном і морськими огірками. Але для того, щоб їх побачити, треба буде старанно «пополювати» і найняти спеціального гіда. А ось «звичайні» жителі рифів – рибки, молюски та інші тварини – не змусять вас за собою ганятися: єгипетське узбережжя можна сміливо віднести до одного з найбільш густонаселених рифів на планеті.

Граціозні риби-ангели вважаються одними з найкрасивіших представників тропічних вод. Елегантні, сповнені природної витонченості представники лірохвостового виду і за зовнішнім виглядом, і по яскравому забарвленню злегка нагадують своїх «сусідів» риб-метеликів. Неповторне чорно-жовте смугасте забарвлення веде від світлої голови до темного хвоста. Тіло у цих рибок стисле з боків, високе, а рот – дуже маленький. Королівська риба-ангел має дископодібне, стислий з боків тіло і глибоко посаджені круглі очі і зовсім інше забарвлення: теж смугасте, але більш дрібне, в якій в комбінації з жовтим кольором замість чорного виступає синій. Хвостики у обох риб невеликі, округлі і жовті. Дружними зграйками вдень по рифу «крейсують» червономорські кабуби, що виділяються незвичайним спинним плавцем, монохромним забарвленням і любов’ю до столових коралів.

Перерахувати всіх представників морської фауни Червоного моря практично неможливо, але одне ясно: кращого місця для морської одіссеї, спостереження і навіть «спілкування» з численними видами в Північній півкулі не знайти!