Князівство Ліхтенштейн

Ліхтенштейн – князівство в Центральній Європі, що знаходиться на правому березі річки Рейн між Австрією та Швейцарією. Воно є одним з найменших держав на планеті, але, тим не менш, привертає великі потоки туристів. Адже країна має не тільки красиві пам’ятки, але і володіє відмінними гірськолижними курортами.

Географія

Князівство розташовується в альпійських відрогах, так що 3/4 його території займають гори. Найвища точка Ліхтенштейну – гора Граушпіц, що

досягає висоти в 2600 м. Гірські вершини країни порізані численними струмками і декількома річками. Таким чином, 1/4 від площі країни припадає на родючу долину, що знаходиться на кордоні зі Швейцарією. Приблизно стільки ж землі покрито лісами на рівнині і луками в горах Альп.

Клімат

Клімат в країні помірно-континентальний. У літню пору року температура становить приблизно +25 ° C, а в зимовий, як правило, не опускається нижче -15 ° C. У Ліхтенштейні переважають південні вітру, а в долині Рейну найчастіше стоїть безвітряна погода.

Пам’ятки

Архітектура князівства досить мальовнича. Більшість будівель мають загострені красночерепічние даху, а їх балкони прикрашають ковані металеві решітки. Місцеві жителі люблять прикрашати їх різними квітами, щоб всі навколишні могли захопитися красою рослин.

Основні цінні історичні пам’ятники знаходяться в столичному місті Вадуц. Найпопулярнішою пам’яткою є княжий замок часів середньовіччя, а нині діюча резиденція правлячої династії. Вона носить ім’я міста і, на жаль, закрита для відвідування. Однак зовнішній вигляд споруди та відкривається з її замкової гори панорама на місто приваблює багатьох туристів. З архітектурних споруд варто виділити каплицю Святої Анни, виконану за всіма правилами готичного стилю 15 століття.

Ще у Вадуці дуже багато цікавих музеїв, серед яких окремої уваги вимагає Державна художня колекція. У ній виставлені твори мистецтва, що збираються князями Ліхтенштейну починаючи з 12 століття.

У місті Шан варто найстаріший храм країни – церква Святого Петра, споруджена в 5 столітті.

Також примітна громада Бальцерс, головним архітектурним пам’ятником якої виступає замок Гутенберг. Він красується на пагорбі висотою в 70 м і відноситься до споруд середньовіччя.

Крім усього перерахованого вище до пам’яток можна віднести гори. Адже Ліхтенштейн – визнаний світовий центр гірськолижного спорту, дельтапланеризму і парапланеризму.

Кухня

Кухня князівства Ліхтенштейн зібрала в собі все найкраще від національних страв Швейцарії та Німеччини. Найулюбленішим продуктом місцевих жителів є сир, який вживається не тільки окремо, але і входить в рецепти різних кулінарних шедеврів. Поширене з ним блюдо – «фондю».

Місцеві жителі люблять всілякі кисломолочні продукти, а всю їжу щедро присмачують приправами. Тому м’ясні страви, а саме дичину, свинячі реберця, сосиски і ковбаски завжди відрізняються вишуканим поєднанням спецій. Серед м’ясного достатку можна не сказати про «фуа-гра», чий витончений смак обов’язково оцінять справжні гурмани.

Традиційним гарніром до м’яса вважається кисла капуста, яку зазвичай гасять або смажать, додаючи при цьому запашну зелень.

Готелі

На території держави невелика кількість готелів, так як знайомство з цікавими об’єктами і місцями Ліхтенштейну відбувається зазвичай за один день. Однак всі наявні готелі володіють максимальним комфортом і високим рівнем сервісу, а найголовніше вони розташовані в безпосередній близькості до головних історичних пам’ятників.

Якщо ж мова йде про гірськолижних курортах, то там місць для проживання предостатньо. Близько гірськолижних трас завжди розташовуються готелі, чиї пропозиції припадуть до смаку людям з різними бажаннями і можливостями.

Підготовлено Юрієм Тараном