Корида під блакитним небом Мадрида

З середини весни подорожуючим по Іспанії туристам надасться можливість відвідати знамениту Кориду. Всім відомо, що ці видовища збирають навколо себе безліч народу вже не одне століття і є знаменитими розвагами цієї країни.

До речі хоч це і споконвічно іспанська забава, але подібні їй вистави проводяться так само в Португалії, Мексиці, Франції та країнах південної Америки.

Світова громадськість дуже неоднозначно

ставиться до кориди, з одного боку туристи, не упускають можливості її відвідати і організатори, що заробляють непогані гроші на такій цікавості з іншого – небайдужі громадяни, які виступають проти вбивства ні в чому не винних тварин настільки жорстоким способом.

Іноді здається неймовірним той факт, що в двадцять першому столітті ще знаходяться люди готові дивитися на вбивства із безтурботним виразом обличчя і гучними оплесками. А тореадори, які нині вельми забезпечені люди, стають мало не зірками і прикладами для наслідування.

Римський Колізей, який вже багато століть пустує, є пам’ятником колишньої людської жорстокості і нагадує нам про ті далекі диких часи, коли люди і тварини боролися на смерть за своє право жити. Запропонуйте, комусь зараз відродити гладіаторські бої і Вас відразу засудять як людину позбавленого всілякої моралі і принципів. Але, по суті, корида мало чим відрізняється від боїв на арені Колізею. Тореадор, який ризикує своїм життям і бик намагається вижити – вони обидва беруть участь у сутичці не на життя, а на смерть. З тією лише різницею, що у людини є вибір, а у тварини його немає.

Спочатку його дражнять і всіляко провокують, а вже потім випускають на арену для фінальної сцени. Найстрашніше, що бики іноді ще перебувають у свідомості в момент, коли переможець відрізає їм вуха як трофей.

Багато організацій намагаються привернути увагу світової громадськості до даної проблеми вже десяток років. І така робота приносить свої плоди, адже в Каталонії вже скасували цю варварську традицію, не дивлячись на те, що саме Барселона є батьківщиною цього кривавого дійства.

Самі ж іспанці не є затятими захисниками кориди, і сходяться на думці, що це більше цікаво туристам, які намагаються проникнути культурою країни.

Опитування сучасної молоді показали що їм більше до душі сходити у вихідний день в кінотеатр або пограти за комп’ютером ніж відвідати кориду. Вони й не за і не проти їм просто все одно.

І ці обставини і той факт, що ведеться активна компанія різних товариств захисту тварин призвели до того що і в інших іспанських містах частина глядацьких місць зачату пустують.

Відвідувати чи ні легендарну кориду вирішувати Вам але кожен повинен розуміти, що купуючи квиток з дозвільної цікавості ви робите свій внесок в індустрію жорстоких вбивств якій не місце в цивілізованості світі.

Підготовлено Ольгою Топал