Куди поїхати, щоб відчути себе Джеймсом Бондом

Ось уже понад 50 років Джеймс Бонд колесить по всьому світу, рятуючи його від неприємних особистостей і неадекватних лиходіїв. Ви можете тикнути навмання пальцем в географічну карту і з великою часткою ймовірності потрапите в те місце, в якому геройствував найвідоміший шпигун всіх часів і народів.

Пляж Laughing Waters Beach (Ямайка)

Це місце можна сміливо називати кінематографічної іконою, адже саме на пляжі «вод, які сміються» з Піни Карибського моря з’явилася Хані Райдер, яка була першою дівчиною Джеймса Бонда. У шістдесятих роках минулого століття її біле бікіні було революційним, а дайверський ніж в її руці лише підкреслював зухвалу красу.

Взагалі Ямайка – це едем для любителів «бондіани». Саме тут Ян Флемінг створив всі книги про пригоди Джеймса Бонда. Вілла “Золоте око”, на якій довгий час творив письменник, знаходиться неподалік від пляжу Джеймса Бонда. Сьогодні тут розташований готель, але в невеликому музеї ви матимите можливість посидіти за робочим місцем Флемінга.

Штаб-квартира МІ-6 (Лондон)

Спочатку в якості головного офісу секретної розвідувальної служби Великобританії була Old War Office Building. Цю будівлю можна було бачити у фільмах «Восьминіжка», «Вид на вбивство» і «Ліцензія на вбивство». Але коли посвідчення головного шпигуна її Величності передали Деніелу Крейгу, відомство переїхало в музей сучасного мистецтва The Barbican Art Center.

До речі, тут можна придбати за 5 фунтів стерлінгів одне з найбільш незвичайних ласощів – варення, яке зварене на основі волосся самої принцеси Діани.

Але якщо вам недостатньо просто насолоджуватися вигадками кіносценаристів, то ви можете відвідати і справжню штаб-квартиру МІ-6, яка розташована на березі Темзи, недалеко від Воксхолльского мосту, за адресою Воксхолл-крос, 85. До речі, цей будинок, який самі лондонці називають Вавилоном на Темзі, можна побачити у фільмі «І цілого світу мало». Але не мрійте, що ви зможете потрапити всередину: на відміну від будівлі ЦРУ, куди можна увійти разом з екскурсією, МІ-6 не такий привітний.

Ресторан Piz Gloria (Швейцарія)

Швейцарія може пишатися тим, що з агентом 007 її пов’язує багато. Але самим знаковим місцем у Швейцарії, яке бачило трюкацтва Джеймса Бонда, є ресторан Piz Gloria, який розташований на вершині Шілтхорн в Берна Альпах. Тут в 1969 році знімалася шоста частина «бондіани» – фільм «На секретній службі Її Величності». У той час ресторан ще не був добудований, і кіностудія домовилася з власником про те, що профінансує будівництво в тому випадку, якщо він дозволить використовувати ресторан в якості декорацій для зйомок. Сьогодні на нижньому поверсі ресторану Piz Gloria розташована виставка суперагента.

Замок Хімедзі (Японія)

На території замку в 1967 році відбувалися зйомки картини «Живеш тільки двічі». У фільмі він був таємною базою ніндзя, де Бонд, тренований Тигром Танаки, навчався східних єдиноборств. Замок, що є насправді цілим комплексом, складається з 83 дерев’яних будівель, розташований біля підніжжя гори Хіме. Побудований він був в 1333 році, а через 660 років його включили до Списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Дівоча вежа (Стамбул)

В азіатській частині найбільшого турецького міста розташована Дівоча вежа, або, як її ще називають, вежа Леандро, яку Майкл Ептед використовував як декорації в своїй картині «І цілого світу мало» в 1999 році. Для кіноманів це місце являє особливе значення, тому як вежа є місцем дії у фільмі «Хітмен», а також в телевізійному серіалі «Вовча долина». Крім того, Дівоча вежа фігурує в популярній комп’ютерній грі «Assassin’s Creed: Revelations».

 Монастирі Метеори (Греція)

У 1981 році кінопрокатники порадували шанувальників кіно черговим фільмом про Джеймса Бонда – «Тільки для твоїх очей». Після виходу на великий екран цього фільму всесвітню популярність придбали монастирі Метеори в Греції. Незважаючи на те, що у знімальної групи був дозвіл на зйомки і від місцевої церкви, і від грецького уряду, ченці виступили проти того, щоб святе місце було спаклюжено. Але Метеора все ж пізнала секс, насильство і жахи від далеко не святого Джеймса Бонда.

 Лагуна Ёкюльсаурлоун (Ісландія)

Подивившись фільм «Помри, але не зараз», можна подумати, що краса натурних зйомок – це заслуга комп’ютерників. Але навіть високопрофесійна комп’ютерна графіка не змогла б відтворити ту красу, яка панує в льодовикової лагуні Ёкюльсаурлоун. Щоб відзняти двадцятихвилинний епізод, була перекрита річка Йокульса. Це було зроблено для того, щоб прісна лагуна замерзла.

Підготовлено Аліною Карташовою