Мистецтво подорожувати без нічого

Більшість навіть не хочуть думати про те, щоб залишити вдома свої улюблені книжки, гори гаджетів і косметики. Дилема багажу встає у кожного туриста: зазвичай ми беремо з собою в подорож набагато більше речей, ніж може знадобитися. В результаті важкі валізи лягають непідйомним вантажем на тендітні плечі вашої музи подорожей. А як відомо, немає нічого більш несумісного, ніж вантажі і музи.

Однак є розумна приказка, яка говорить «чим більше ви берете, тим менше вам потрібно». Саме тому грамотна упаковка валізи дозволяє мандрівникам по-справжньому насолоджуватися поїздкою і звільнитися від необхідності грати роль вантажівки і постійно стежити за збереженням своїх «скарбів».

Сучасні технології зробили крок дуже далеко, тому сьогодні можна знайти такий одяг для подорожей, який буде і легким, і міцним, і дихаючим, і теплим, і вітрозахисним, і водонепроникним. Ви можете знайти «мультикарманну» куртку або комбінезон, який сохне за годину, светр, стійкий до утворення плям, і навіть майки з путівниками.

Візьміть з собою декілька міцних поліетиленових пакетів, щоб зберігати одяг в чистоті. Це дозволить заощадити на послугах пралень. Освіжувач повітря може знадобитися, щоб освіжити одяг, якщо ви не маєте часу, щоб привести його до ладу. Не беріть з собою одяг, яку ви практично не одягаєте вдома. Переконайтеся, що всі елементи вашого зовнішнього вигляду будуть надзвичайно зручними. Якщо ви виявите уже в дорозі, що нова пара штанів гвалтує вашу промежину, буде занадто пізно, і новенькі Levi’s перетворяться в самий що ні на є мертвий вантаж.

Беріть одяг нейтральних або однакових кольорів: таким чином буде легше комбінувати різні елементи одягу, а також ви в будь-яку хвилину зможете попрати все заразом.

Взуття має бути зручним і водонепроникним.

Нехай кожна річ слугує декільком цілям.

Туалетні приналежності: шампунь може бути використаний для прання одягу, а також він може замінити гелі для душу. Парфуми багато хто використовує в якості освіжувача, а ватні диски, змочені в спирті і запечатані в герметичний пакетик, можуть бути використані для очищення жирної шкіри, дезінфекції порізів і подряпин, протирання склянок в готелі.

Парео може бути застосоване по-різному, наприклад, як рушник або пляжна ковдра, шарф чи спідниця, скатертина для пікніка або хустка для відвідування культових місць.

Клейку стрічку можна пустити в хід як пластир для запобігання пухирів, використовувати для проведення дрібного ремонту, закладення щілин в наметах і зазорів у вікнах і дверях готелів.

Високі технології назавжди змінили подорожі. І, звичайно ж, на краще. Гаджети дозволяють туристу не нудьгувати в дорозі і бути завжди на зв’язку зі своїми близькими.

MP3-плеєр дасть вам можливість взяти з собою всю вашу домашню фонотеку і аудіо-путівники. Крім того, на цій системі можна зберігати зроблені в поїздці фотографії.

На E-рідери можна закачати сотні книг, щоб не тягати з собою громіздкі путівники і не плутатися в «скатертинах» незрозумілих географічних карт.

Нетбук або планшет. Це взагалі послані богом гаджети, бо вони не тільки дозволяють зберігати інформацію на жорсткому диску, але і користуватися бездротовим доступом до Інтернету.

USB-флеш-накопичувач не займе багато місця і буде вкрай корисний для зберігання даних.

Якщо ж ви зібралися в подорож удвох, то кожен може легко скоротити число речей в своїй валізі вдвічі.

Недолік багатьох сумок, валіз і рюкзаків полягає в тому, що речі там можуть виявитися недоступними. Інколи, щоб дістати пляшечку з йодом, вам знадобиться витрусити весь вміст вашої валізи. Щоб уникнути цього можна замовити установку додаткових замків-блискавок. Для фахівця це не складе особливих труднощів. Це також спростить завдання співробітникам митних служб, які люблять часом перетворити акуратну валізу в археологічні розкопки сарматських курганів.

Також дуже корисно використовувати спеціальні пакувальні мішки для різних груп речей. Це допоможе організувати багаж і знаходити потрібні речі швидше. При необхідності такий мішок можна використовувати навіть у якості наволочки.

Для економії дрібні предмети можна заховати в взуття. Не забудьте помістити всю хімію в поліетиленові пакети, якщо, звичайно, не хочете, щоб рідке мило з тріснутого флакона стало найяскравішим враженням за всю поїздку.

Наші поради

▪ Велика сумка, як би це дивно не звучало, – ваш головний союзник в грі під назвою «Подорож без нічого».

▪ Все важкі речі краще надягти на себе перед вильотом.

▪ Не беріть з собою пляжні рушники, адже їх завжди можна знайти в готелі.

Підготовлено Аліною Карташовою