Неприємні відчуття в літаку: що робити?

Чи очікуєте найближчої відпустки не з захопленням, а з жахом лише тому, що вам доведеться пережити кілька жахливих годин в літаку? Ми розповімо, як впоратися зі страхом, головним болем, набряками та іншими неприємними відчуттями в польоті.

Проблема: головний біль

При зльоті і посадці кожен п’ятий пасажир відчуває короткочасні, але сильні головні болі. Вони можуть виникати як в області скронь, так і в лобі.

Причина: головний біль при зльоті та посадці є наслідком зміни тиску в салоні літака, а, отже, і в носових пазухах. Якщо сполучення (вузький отвір, що з’єднує пазухи з носовою порожниною) досить широко, то тиск швидко вирівняється і дискомфорту не виникне. Якщо ж воно звужене від природи або в результаті респіраторного захворювання, то майже відразу з’являться хворобливі відчуття.

Як усунути:

Якщо у вас нежить і вам належить кудись летіти, або ви вже знаєте про майбутній головний біль, за 30 – 40 хвилин до зльоту скористайтеся судинозвужувальними краплями для носа. Вони полегшать приплив повітря в пазухи і позбавлять від головного болю. Якщо це не допомогло, зверніться до лікаря, можливо, проблему можна вирішити лише операбельністю.

Проблема: закладені вуха

Це неприємне відчуття знайоме кожному, хто коли-небудь піднімався на борт літака. З’являється воно не тільки при зльоті або посадці, а й при турбулентності, зміні курсу або наборі швидкості.

Причина: пов’язано це відчуття також з різкою зміною тиску в літаку, який миттєво починає відрізнятися від внутрішньочерепного.

Як усунути:

Найпростіший, давно перевірений спосіб, це ті самі «злітні» льодяники, які роздають стюардеси. Нарівні з ними допоможуть і будь-які цукерки або вода. Якщо цукерок немає або вони не допомагають, варто продути ніс, це також вирівняє тиск. Закрийте рот, затисніть ніс і постарайтеся різко видихнути через нього.

Проблема: набряки

До кінця навіть короткого польоту, багато пасажирів помічають, що ноги у них набрякли і насилу влізають у взуття. Це не тільки заподіює фізичний дискомфорт, але і не дуже добре виглядає, особливо якщо відразу після літака у вас важлива зустріч або захід.

Причина: до набряків призводить застій крові в ногах, а також надлишок рідини, який накопичується в організмі за час польоту. Згадайте самі, кава перед вильотом, сік або чай на борту, пиво, щоб було не так страшно, а після кілька годин в одному, досить незручному становищі – і ось результат.

Як усунути:

Для того, щоб позбутися від набряклості або звести її до мінімуму, потрібно дотриматися кількох нескладних правил. По-перше, поменше пийте в польоті і перед ним, або прийміть слабкий сечогінний засіб. По-друге, виберіть зручне місце в літаку і прийміть зручну позу, а по можливості частіше вставайте і ходіть по салону. І по-третє, якщо крісло попереду вас вільно або ваш сусід відійшов в туалет, на пару хвилин підніміть ноги – це забезпечить відтік крові. Також хорошим варіантом боротьби з набряками стануть охолоджуючі гелі та компресійні гольфи.

Проблема: безсоння

Є мандрівники, які засипають ще до того, як літак відірветься від землі, і спокійно сплять всю дорогу. Їм залишається лише позаздрити, особливо якщо ви не можете заснути навіть під час трансатлантичного перельоту.

Причина: причиною літакового безсоння є звичайний стрес і невміння спати в незвичній обстановці. Втім, в економ-класі справа може бути ще і в незручних кріслах і тісноті.

Як усунути:

Якщо ви не можете заснути, тому що хвилюєтеся, випийте трохи заспокійливого і утримайтеся від алкоголю. Так, хоча вважається, що він допомагає розслабитися, діє він так далеко не на всіх і дуже велика ймовірність навпаки перезбудиться або отримати харчове отруєння. Якщо ж вам заважає дискомфорт, постарайтеся усунути причину. Попросіть у стюардеси плед, візьміть в дорогу невелику подушечку для шиї, переодягніться в щось зручне. Дітям допоможе заспокоїтися улюблена м’яка іграшка або звичний костюм для сну.

Озбройтеся склепінням цих нехитрих правил і сміливо вирушайте в подорож. Тепер будь-які перельоти стануть для вас комфортними.

Підготовлено Василем Голяченко