Новий рік у Лапландії

Новий рік – особливе свято, і всі прагнуть провести його якомога цікавіше, щоб весь наступний рік склався добре і пройшов не в рутині. Хтось традиційно готує тазик з олів’є і слухає звернення президента до народу, хто то йде на міську ялинку запускати салюти або проводить цю ніч в тісному сімейному колі.

Але, напевно, кожен в глибині душі мріє про справжню новорічній казці, десь в Лапландії на батьківщині Діда Мороза. Багато батьків, бажаючи зробити свято своїм малюкам так і роблять, купуючи туристичні путівки в сніжну Фінляндію.

Хоча, подорож буде цікаво не тільки дітям, адже країни Скандинавії воістину цікаві, і незважаючи на свій суворий клімат, дуже гостинні до мандрівників.

Є безліч способів дістатися до Фінляндії, але самі розумієте, що їхати на автобусі не найкраща ідея, адже дорога довга і втомлива.

На період новорічних та різдвяних свят Фінські готелі з нетерпінням чекають своїх постояльців. У стані як то не прийнято привласнювати зірки готелям тому рівень комфортності вже нашими туроператорами оцінюється умовно. Дуже популярні варіанти оренди невеликих котеджів, в яких, як правило, є своя фінська лазня.

Харчування теж за вибором, але в основному практикується ранковий шведський стіл. Якість сервісу, чистота і затишок в фінів на першому місці. Тому про такі речі як: сірі рушники і не змінна постільна білизна турбується взагалі не варто.

Напевно, всі вже начулися про деяку повільність і ґрунтовність фінів. На перший погляд тільки, здається, що вони все роблять неспішно і занадто монотонно, просто багато століть життя в суворому кліматі виробили в цій нації свої звички. Але працьовитість і фундаментальний підхід до будь-якої справи з лишком компенсують якийсь консерватизм мешканців країни тисячі озер.

До речі північне полярне коло знаходиться всього лише в восьми – дев’яти кілометрах від усім відомої Лапландії. Ну раз вже ви їсте в Фінляндію зустрічати новий рік, то головне місце куди варто поїхати це село Санта Клауса. Казкове місце яке не залишило колись байдужою навіть Елеонору Рузвельт, яка теж поринула в минулому в цю дивовижну атмосферу.

Будиночок Санти побудований в своєрідному стилі інтер’єр якого розповідає туристам як вдається його господареві встигати привітати всіх діточок в одну новорічну ніч. Ще істотний момент – вхід в будинок – офіс головного персонажа новорічної ночі абсолютно безкоштовний, так що гуляйте, дивіться і насолоджуйтеся.

Повернувшись в готель можна буде спокійно посидіти біля каміну з близькими людьми згадати історії з дитинства і обмінятися подарунками. Для любителів більш активного святкування передбачені різні банкети з традиційною розважальної програмою і салютами. В цій прекрасній країні ви точно не занудьгуєте.

Підготовлено Василем Голяченко

Leave a comment

Your email address will not be published.