Подорож у Словенію

 

Відпочити фізично і повернути душевну гармонію Вам допоможуть тури в Словенію, що є варіантом більш економічним і вигідним, ніж, скажімо, подорож в центральну Європу чи південні країни. До того ж красот в цій країні теж предостатньо. Місцеві пейзажі радують око, а шедеври архітектури просто-таки вражають уяву. А Ви знали, що тут знаходиться один з найдавніших замків? Мова йде про Люблінському замку … Однак, про це, мабуть, далі більш докладно.

Пам’ятки

Одна з перших згадок замку відноситься до середини 12 століття. Тут все буквально просякнуте духом старовини, в чому під час туру до Словенії Ви зможете переконатися самостійно. Історія цього місця багата на події. У різний час замок служив оборонним аванпостом, госпіталем, в’язницею. Однак у наші дні він відновлений. У його стінах знаходиться музей з кількома сотнями цікавих експонатів. Тут же на території замку розташовано невелике затишне кафе, в яке можна заглянути після екскурсії.

Серед усіх архітектурних споруд міста особливої ​​уваги заслуговують мости. Під час туру до Словенії обов’язково прогуляйтеся по набережній і пройдіться по одному з них, наприклад, по мосту Сапожніков. Споруда ця по красі могло б зрівнятися з найвідомішими мостами Венеції. Раніше тут розташовувалися шевські майстерні, тому міст був критим. Однак час вніс свої корективи.

Тим же, хто небайдужий до пам’яток природного походження, пропонуємо під час одного з турів до Словенії побувати в природному заповіднику «Постойнска печера». Вражаюче, що протяжність печери сягає 28 км. Екскурсія починається з невеликої поїздки, яка плавно переходить в пішу прогулянку. Відвідайте печеру з дітьми, і ми гарантуємо, що захопленню і емоціям не буде меж. Тут вражає буквально все: і низькі склепіння, і сталактити, що звисають зі стелі, і масштаби …

Клімат

Словенська клімат безпосередньо пов’язаний з рельєфом цій місцевості. Так, на північному заході країни, в альпійській частині Словенії, влітку максимальна температура повітря – 22 градуси, взимку ж варіюється від + 3 до 0. Якщо ж ми перенесемося в рівнинну частину країни, то зауважимо, що і в літній, і в зимовий період температура тут в середньому вище на 5 градусів, ніж у горах. Ще більш сприятливі кліматичні умови чекають Вас під час туру по Словенії на узбережжі. Тут літо тепле і місцями спекотне, а зими м’які з середньою температурою 4-6 градусів вище нуля.

Готелі

Велика частина словенських готелів, розрахованих на середній бюджет, побудована за радянських часів. Однак у наші дні майже всі вони відреставровані і приємно радують затишком і чистотою номерів. Вирушаючи туром в Словенію, бронюйте номер заздалегідь. Місця Вам може не вистачити, адже популярність відпочинку в цій країні вкрай велика. І не дивно. У ряді готелів у вартість проживання включені не тільки сніданки, а й вечері. А в тому випадку, якщо Ви плануєте затриматися в готелі надовго, Вам з великою часткою ймовірності зроблять непогану знижку.

Кухня

Незважаючи на те, що місцева кухня піддалася значному впливу національних кухонь сусідніх країн, в ній чимало самобутнього. Тут Вам належить спробувати справжній словенський плов, який на відміну від звичного нам містить не м’ясо, а морепродукти. Не меншою популярністю користуються і кльоцки з різними начинками. Прекрасним доповненням до Вашої трапези під час туру по Словенії стане місцеве вино або пиво. І те, і інше відрізняється відмінним ароматом і смак має неповторний.

Підготовлено Юрієм Тараном