Польоти на дельтаплані – захоплююче хобі

Сьогодні широко поширений такий вид спорту як дельтапланеризм. Все більше число людей хочуть не просто спостерігати, як літають інші, а самі бажають за допомогою цього апарату підкорити небо. Легкий в управлінні, він може принести масу емоцій –  від захоплених до захоплюючих дух.

Літальний апарат дельтаплан складається з стріловидного крила і підвісної системи. Політ на ньому заснований за принципом ширяння: пілот набирає висоту, а потім повільно знижується, шукаючи термічні потоки (висхідні). Коли пілот знаходить потік, він «обробляє» його, обертаючись по спіралі і набираючи висоту. Але ось сила потоку вичерпалася, пілот з нього виходить і прямує далі в пошуках нових струменів повітря, висхідних вгору.

Щоб злетіти на дельтаплані, використовують лебідку або схил пагорба (гори). Якщо старт відбувається з пагорба або іншого піднесення, пілот спочатку розбігається, крило призводить в робоче положення і злітає. Якщо ж старт здійснюється за допомогою лебідки, дельтаплан потрібно підняти на висоту декількох сотень метрів.

Існує кілька типів дельтапланів, в залежності від того, хто їх буде використовувати – досвідчені спортсмени або початківці. Перший тип – це навчальні, вони легкі (тому вага людини повинна бути не більше 70-90 кг), з невеликою швидкістю польоту. Складних пристроїв і систем в них немає, тому управляти такими апаратами досить просто.

Але на навчальному дельтаплані можна літати тільки після того, як ви з кимось подорожували на тандемному. До таких прогулянок вдаються зазвичай люди, охочі випробувати нові відчуття, щоб потім, можливо, навчитися літати самостійно, або ті, для кого політ на дельтаплані – подарунок від близької людини. До речі, в якості дуже романтичних подарунків сьогодні використовують і польоти на повітряних кулях.

Найпопулярніший тип дельтапланів – прогулянкові. Але літати на них можна, тільки маючи певну підготовку. Спортивні ж дельтаплани серед всіх моделей – найбільш складні.

Навчитися польотам на дельтаплані може кожен. Залежно від інтенсивності тренувань і способу старту навчання триває від двох тижнів. Методика навчання ефективна і проста і включає три головних принципи: від стабільного до маневреного, від простого до складного, від повільного до швидкісного.

 

Саме політ на дельтаплані здатний подарувати нам відчуття вільного польоту, яке буде не сном і не фантазією, а чудовою реальністю.

Підготовлено Оленою Бірюковою