Поради туристам у Чехії

Люди, що приїжджають до Чехії повинні пам’ятати в першу чергу про те, що найважливішим, а часом і найбільш важливим заходом для них є правильний вибір готелю і успішне заселення в нього. Це – перше, з чим туристам доводиться стикатися, і з чим вони не завжди справляються, тому що не знають основних правил.

Зокрема, не всім відомо, що якість і комфорт проживання в чеських готелях залежать не тільки від кількості присвоєних їм зірок, але і від місця розташування. Так місце, зазначене як 3 *, може мати клас вище, ніж деякі готелі 4 *, так як перші розташовуються в центральній частині, а другі – на околицях. Цілком природно, що пов’язано це з розташуванням на центральних вулицях міст багатьох визначних місць та розважальний закладів, а крім того, відомі проблеми створює транспорт – нічні автобуси, що зв’язують центр з околицями, хоч і існують, але ходять досить рідко.

Також туристам важливо пам’ятати про те, що в кожному чеському готелі встановлені свої правила щодо нічних повернень постояльців, і цей момент вимагає уточнення. У більшості випадків готель закривається о 23.00 години, а постояльцям або видаються ключі від зовнішніх дверей, або дозволяють зв’язуватися з черговими адміністраторами.

В принципі, заблукати в центральній частині будь-якого міста Чехії досить складно, однак, якщо це сталося, місцеві жителі із задоволенням прийдуть на допомогу. Проблема може виникнути тільки з прогулянками в нічний час – добропорядні чехи лягають спати рано, тому на вулицях можна зустріти тільки інших туристів, а вони в разі потреби підказати потрібну дорогу не зможуть.

Окремо гостям Чеської республіки потрібно пам’ятати про проїзні квитки, без яких (під загрозою серйозних штрафів) користуватися громадським транспортом не вийде. Проїзні бувають двох видів – для одноразового або багаторазового використання. Багаторазові можуть діяти протягом тижня або цілого місяця, одноразові використовуються для нескінченної кількості пересадок, але строго протягом 20 або 90 (в залежності від вартості) хвилин з початку поїздки.

Багато туристів трапляються в пастку, обмінюючи гроші не в банках, а в кіосках, що пропонують вигідні ціни, так як не читають в оголошенні уточнення дрібним шрифтом: «Курс дійсний при обміні сум, що перевищують 10 тис. доларів». Щоб не помилитися, слід уточнювати, скільки конкретно крон можна отримати за конкретну суму, наявну до обміну.

Узагальнюючи, можна сказати, що місцеве населення є дуже гостинним, доброзичливим, багато чехів говорять російською. Так як туристи для країни є основним джерелом доходу, з них у багатьох готелях Чехії беруть більш високу плату, іноді є ризик зробити поїздку в таксі по високій вартості або отримати завищений рахунок в ресторані. Однак це не привід відмовитися від подорожі в цю чудову країну, де гостей чекає так багато цікавого і смачного.

Підготовлено Сергієм Коростієм