Природа Вірменії: чарівна і дивовижна

Вірменія має багату природу. На цьому невеликому клаптику землі можна зустріти понад 3200 видів рослин, з яких 120 виростає тільки в даній країні. Багато рослин навіть названі вірменськими іменами. Також різноманітний і тваринний світ Вірменії, де налічується до 12000 видів. Багато з представників фауни є ендеміками. Відвідуючи Вірменію, ніхто не може не звернути увагу, не насолодитися чарівною і дивовижною природою країни.

Багато відомих художників зображували природу Вірменії в усій її красі, а поети в своїх творах прославляли її. Їй присвячено багато пісень і віршів, де описується, наскільки вона сумісна з багатовіковим минулим і культурою вірмен.

Рослинний світ

Низькі ділянки покриті рослинами тропічного і субтропічних поясів. Часто можна зустріти деревій. Він адаптувався до сухих умова завдяки міцному корінню з глибини землі дістає воду.

Степовий пояс є найпоширенішим в Вірменії. Він займає висоти від 1400 до 2600 м. Даному поясу властиві ковіловій, пирійні, а в піднесених частинах пояса характерна злакова рослинність. Вірменія не багата лісовими масивами. Вони займають лише 10% території.

У південно-східному лісовому масиві є дуб, клен, ясен і ліщина. На узбережжі річки Цав можна зустріти Платановий бор, який єдиний в країні. У даній місцевості в минулому жерці читали свої молитви.

Рослинність альпійського і субальпійського поясу знаходиться понад 2200 м. У цій місцевості луки, прикрашені різними кольорами, що здалеку нагадує різнокольорові килими, які називають «альпійськими килимами». Альпійський пояс, своїми шикарними пасовищами і сіножатями, надає особливу роль для скотарства Вірменії. Таким чином, рослинність Вірменії значно збагачує тутешню природу.

Тваринний світ

Багато представників тварин зустрічаються тільки в Вірменському нагір’я. Такі як, безоаровий козел, вірменський дикий баран, вірменська рогата змія, кавказький фазан. Ендемічним видом виступає гадюка Даріевского.

Поширеними тваринами є ведмідь, вовк, кабан, заєць, лисиця, шакал і інші. З птахів – сокіл, орел, перепілка, сова, куріпка. Також зустрічаються кажани і гризуни.

Багато тварин живуть у водах Вірменії. З ссавців поширені кабан, очеретяний кіт, а з птахів – гусак, качка, лелека, лебідь. У річці Аракс зустрічаються 13 видів риб. В озері Севан плавають кохаку, форель, сиг. Озеро Арпі знамените своїм карасем. Верхні течії гірських річок повні фореллю.

В цілому, Вірменія має зовсім дику, але безпечну фауну. Тварини немов роблять більш гостинною та цікавою тутешню природу.

Світ флори і фауни Вірменії багатий, різноманітний і унікальний. Для любителів природи рослинність і тварини Вірменії представляють великий інтерес.

Підготовлено Василем Голяченко

1 Trackback / Pingback

  1. c3j8vb5w4dxctv36cxct5x4wd

Comments are closed.