Сан-Марино

У Південній Європі на території Італії знаходиться одне з найменших держав Землі – Сан-Марино. Воно ділиться на 9 Кастелло (міст-комун), один з яких має столичний статус (м Сан-Марино). Держава є найстаршою європейської республікою, а тому володіє багатою культурною спадщиною. Побачити краси цієї країни щорічно приїжджають мільйони туристів. Якщо Ви теж хочете тут побувати, то наша турфірма з радістю підбере відповідний для Вас автобусний тур.

Географія

Територія Сан-Марино розташована в північно-східній частині Апеннінського півострова і повністю оточена Італією. Вона займає площу трохи більше 60 кв. км і має переважно горбистий ландшафт. Найвищою точкою держави вважається гора Монте-Титано, що височіє на 750 м і розділяється на 3 вершини. Виходу до моря в країни немає.

Клімат

У Сан-Марино панує середземноморський клімат. У теплу пору року опади майже відсутні, а ось в холоди дощі і сніг не рідкість. Середня температура влітку, як правило, тримається близько +25 ° C, а взимку близько +5 ° C.

Населення

Країну заселяє приблизно 30000 осіб, більшість з яких мають італійське походження. Стати офіційним громадянином Сан-Марино надзвичайно важко. Якщо Ваші батьки не є Санмарінці, Ви не прожили на території держави більше 30 років і не пробули протягом 15 років в законному шлюбі з людиною, що має санмарінскіх громадянство, то влада не оформлять Вам новий цивільний статус. Такі жорсткі критерії його отримання зроблені для того, щоб стримувати чисельність населення.

Таким чином, більше 80% жителів країни є Санмарінці, 19% італійцями та залишився відсоток поділяють представники інших національностей.

Пам’ятки

Найціннішими пам’ятками країни вважаються фортечні вежі Монтале, Гуаїта і Честа, що знаходяться в її столиці. Також знаменита фортеця 12 століття Борго-Маджоре, що знаходиться в однойменному місті. Крім неї населений пункт славиться годинниковою вежею і єдиною в державі вертолітним майданчиком. У місті-комуні Фаетано особливу історичну важливість представляє церква Святого Павла.

Туристам обов’язково варто звернути свою увагу на музеї держави. Найбільш популярним з них вважається музей авіації, де експонати дозволено не просто оглядати, але і чіпати руками.

У культурну програму Сан-Марино входять різні історичні фестивалі, у рамках яких проводять змагання зі стрільби з арбалетів за правилами середньовіччя.

Якщо Ви більше любите проводити час на свіжому повітрі, то прогулянки по вузьких вуличках і провулках Вам теж припадуть до душі. На них часто можна зустріти цікаві сувенірні лавки, затишні кафе і бари.

Кухня

У Сан-Марино туристам пропонують страви італійської кухні, які готують за старовинною рецептурою. Тут обов’язково варто спробувати лазанью, канеллоні, тальятелле та інші різні пасти. Ще серед борошняних виробів славиться традиційний хліб – Пьяде, дуже схожий на лаваш, і солодкий пиріг «Сан-Марино».

До кулінарним шедеврам варто віднести смаженого курчати в спеціях і смаженого кролика в солодкому кропі. Любителям м’яса рекомендується спробувати телячі ескалопи і рубані котлети.

У країні багато різновидів сирів, до яких ідеально підходять місцеві вина «Альбана», «Санджовезе» і «Бьянкале». Алкогольна продукція знаменита також своїм лікером з трюфельним ароматом і міцним напоєм «Містера».

Сприятлива погода створює відмінні умови для вирощування оливок, з яких роблять і продають олію високої якості.

На десерт тут можна спробувати качьятелло (карамельний крем) і мед з каштана з акацією від місцевих бджолярів.

Підготовлено Василем Голяченко