Термальні скарби Угорщини

Достаток цілющих мінеральних вод – головна відмітна особливість угорського турпродукту. З п’яти провідних країн Європи, що славляться своїми водолікувальними можливостями, Угорщина знаходиться на другому місці після Ісландії.

За допомогою цілющих вод (включаючи питні процедури) в Угорщині виліковують захворювання опорно-рухового апарату, органів дихання, шлунково-кишкового тракту, нервової системи, шкіри, судин … Тут успішно застосовують лікувальні грязі, лікують астму, проводять посттравматичну реабілітацію, широко поширене лікування в ваннах з обтяженням і підводна гімнастика. Все більша увага приділяється останнім часом загальнозміцнюючим велнес-програмам.

Однак купання в лікувальній воді не рекомендується без консультації з лікарем. Склад вод різний, деякі з них протипоказані особам, що страждають певними хворобами.

У північно-східній частині Угорщини біля підніжжя гірського масиву Бюкк в Мішкольцта-Польц знаходиться єдина в Європі печерна водолікарня. Сьогодні в країні 44 термальних готелі.

Найпопулярніші міста для туристів – Хайду-собосло, Дебрецен, Шоштодьёдьфюрдё, Ніредьгаза, Тисауйварош, Егер. Популярне у мандрівників також місто-курорт Хевіз, що знаходиться поблизу Балатону.

У столиці Угорщини понад 80 термальних джерел, 26 питомих лікувальною водою лазень і басейнів. За цими показниками місто є свого роду столицею бальнеологічних купалень.

Озеро Хевіз в районі Балатону є найбільшим тепловодним озером Європи природного вулканічного походження. Його дно вкрите багатометровим шаром лікувального мулистого бруду з високим вмістом радію. Термальна вода, яка містить сірку сприяє лікуванню ревматичних захворювань, хвороб нервової системи і порушень обміну речовин. Тут знаходяться дві купальні і близько десятка бальнеоготелів, що пропонують різні терапевтичні процедури і фітнес-програми. Нещодавно в 200 метрах від озера з’явився новий готель Hotel Palace Heviz 4 *. Особливий мікроклімат надає цим місцям ліс, що оточує озеро. З травня і до листопада на озері цвітуть водяні лілеї.

Всього в угорській провінції майже 40 лікувальних готелів, покликаних обслуговувати один з найбільш конкурентоспроможних напрямків угорського в’їзного туризму, потенціал якого дає країні всі підстави зайняти лідируючі позиції на європейському туристичному ринку.

Підготовлено Аліною Карташовою