Тур по блошиних ринках: кожної блосі по собаці

Так-так, на такому ринку можна купити навіть дресированих бліх. Як то кажуть, на ринку, де співається ода збуту, збуваються найпотаємніші мрії. Так чому б і вам не втілити в життя щось, про що ви давно мрієте?

Саме поняття «блошиний ринок» походить від французького «marché aux puces». У середині XIX століття у північної паризької стіни, а саме біля воріт фортеці Кліньянкур утворився стихійний ринок, який за своєю суттю був неконтрольованим збіговиськом лахмітників. Ринок був названий «блошиним» через комах, які масово селилися в тих речах, якими там торгували.

На будь-якому блошиному ринку можна купити старі і вінтажні речі, а якщо гарненько покопатися, то висока ймовірність того, що така гра в археолога допоможе вам відшукати щось раритетне і навіть антикварне. І почнемо ми, мабуть, з альфи блошиних ринків – паризької «блішки» Сент-Уан.

Блошиний ринок Сент-Уан

Крім того, що паризький Сент-Уан є найпершим блошиних ринком в історії, він ще і найбільший в світі. Сьогодні у цього ринку є стаціонарні павільйони – офіційно він називається Marche aux Puces de Saint-Ouen і розташований в межах Парижа. Статистика свідчить про те, що щотижня сюди приходять близько 200 тис. чоловік. Тут ви зможете купити за прийнятними цінами вінтажний одяг, дизайнерську «ювелірку» і майстерну біжутерію, а також все, що тільки може прийти в голову. Але будьте вкрай уважні – на 7 гектарах ринку орудує ціла армія кишенькових злодіїв, які обов’язково захочуть перевірити куплених вами «бліх» на вошивість.

Блошиний ринок Портобелло

Це друга за розміром «блішка» в Європі, яка знаходиться в лондонському Ноттінг-Хіллі. Portobello Road Market можна назвати злітною смугою для кар’єри багатьох дизайнерів. Купивши щось з одягу на Портобелло, ви можете бути впевнені, що аналогічної штучки ви більше не зустрінете ніде. Порада: з понеділка по четвер на ринку торгують овочами та фруктами, а по п’ятницям – речами «секонд-хенд», а ось субота – це ринок антикваріату. Блошиний ринок Hell’s Kitchen

Блішки Нового Світу не менш цікаві, ніж блошині ринки Європи. «Пекельна кухня» – найпопулярніший з блошиних ринків, які можна знайти на претензійному Манхеттені. Раніше ринок Hell’s Kitchen вирував від надлишку диявольської енергії, але зараз сюди все частіше заходять пристойні люди, а персони підозрілого вигляду залишають насиджені місця. Порада: за замовчуванням, ринок не працює в дощові і холодні дні. Обов’язково візьміть із собою побільше готівки: незважаючи на те, що Hell’s Kitchen є одним з найдешевших блошиних ринків Нью-Йорка, для Манхеттена поняття дешевизни вельми і вельми відносно.

Блошиний ринок Togo Shrine

Японці називають блошині ринки “номі-но-ити», і торгівля на них триває від світанку до заходу сонця. Найстаріший і популярний ринок такого типу в Токіо – це Togo Shrine. Характерною рисою японських «блішок» є те, що практично всі вони розташовані на території храмів. Крім традиційних для таких ринків товарів, ви тут зможете відшукати старовинні порцелянові ляльки, сувої і навіть весільні кімоно. Порада: ціни тут кусаються, тому можете влаштувати собі просто екскурсію і спробувати поторгуватися, але навряд чи це у вас вийде – ціни тут, як правило, зафіксовані намертво. Togo Shrine працює в першу та четверту неділю місяця.

Блошиний ринок Waterlooplein

Голландія славиться тим, що в цій країні збереглося з давніх часів безліч артефактів, які можна знайти в таких місцях, як ринок Waterlooplein в Амстердамі. Сьогодні блошиний ринок Waterlooplein в Амстердамі є найпопулярнішим блошиних ринком в Нідерландах і однією з головних визначних пам’яток в Амстердамі. Тут в основному можна зустріти молодь, яка бігає від одного з 300 наметів-лотків до іншого в пошуках модних футболок, постерів із зображенням Че Гевари і майстрів татуювань. Порада: не робіть ставку на вихідні – Waterlooplein відкритий щодня, крім неділі.

Блошиний ринок Tiergarten

Блошині ринки Німеччини заслуговують на особливу увагу. Ідея німецьких флі-маркетів полягає в тому, що місцеві жителі продають на цих ринках все те, що їм вже не потрібно, але може ще стати в нагоді іншим. Блошиний ринок у Берліні сподобається колекціонерам, які можуть купити тут довоєнні пластинки, наряди початку ХХ століття, дрезденський кришталь і реліквії НДР. Порада: не звертайте уваги на високу ціну, адже її завжди можна опустити в рази – на Тиргартені можна і навіть потрібно торгуватися.

Блошиний ринок Mercado Rastro

Якщо ви присвятите «блішкам» Mercado Rastro, які знаходиться в Мадриді, цілий день, то дізнаєтеся про культуру Іспанії більше, ніж під час прогулянок по місцевим музеям. Це місце, де можна зустріти різні типажі: від солідних панів і знаменитостей до підозрілих осіб і іспанських циганок. Число наметів досягає 3500, і в них можна купити дари всіх іспанських провінцій, найсвіжіші пончики і гарячий шоколад, срібний посуд, хустки і шалі з Севільї, клинки і ножі з Толедо, кастаньєти і віяла з Андалусії.

Підготовлено Сергієм Коростієм

1 Trackback / Pingback

  1. wuit54ynmet9c8netv85cv3ev5e5

Comments are closed.