Шрі-Ланка: коли краще вирушити?

У цій статті ми спробуємо розібратись, коли ж краще за все подорожувати для пляжного відпочинку до Шрі-Ланки.

На острові вологий тропічний клімат, тому тут цілий рік тепло. Короткочасні тропічні зливи проходять протягом усього року, але найбільша кількість опадів випадає у період з червня по січень.

Середня температура повітря на узбережжі Шрі-Ланки протягом усього року +29…+31 °С (вдень) та +26…+27 (уночі), у центральній частині острова +24…+26 °С (вдень) та +6…+12 (у нічний час).

Температура води на узбережжі острова цілий рік тримається на позначці +27…+28 °С.

На Шрі-Ланці розрізняють лише два сезони: коли віє південно-західний мусон з Індійського океану (з середини травні по жовтень), та північно-східний мусон із Бенгальської затоки (з жовтня-листопада по квітень).

Південно-західний мусон приносить дощі, хвилі та океанський шторм на західне та південне узбережжя острова, а північно-східний мусон – на східне та північне узбережжя.

Внаслідок цього на західному та південному узбережжях (тут розташована більшість готелів та курортів країни) краще відпочивати з листопада по березень. Це найкращий сезон для пляжного відпочинку, оскільки у цей час океан спокійний, немає хвиль та гарна погода. В іншу пору року тут великі хвилі, через що купання може бути небезпечним для життя.

На східному узбережжі, що його туристи не надто освоїли (тут знаходиться лише кілька готелів), комфортно відпочивати лише з травня по вересень, оскільки з вересня по квітень в океані вирують сильні хвилі. Лише у двох затоках цього узбережжя у цей час тримається спокійна погода (курорти Трінкомале і Пасекуда).

Підведемо підсумок. Коли ж краще подорожувати до острова Шрі-Ланка? На західне узбережжя – з листопада по березень, на східне – з травня по вересень.

Варто зазначити, що цілий рік на всіх узбережжях цього тропічного острова вдосталь сонячних днів, а хвилі Індійського океану в несезон дають прекрасну можливість пострибати у них з берега (звісно, не заходячи в океан вище пояса).

Підготовлено Дар’єю Богатирьовою