Що робити, якщо пропав багаж під час польоту?

Lost luggage at Airport.

Ви стоїте біля багажної каруселі і чекаєте свій багаж. Час проходить, всі отримали свій багаж, а свій ви так і не бачите. Що робити в такому випадку? Якщо ваш багаж лише затримався при нетривалій пересадці на інший літак, не панікуйте. Авіакомпанії мають досить «розумні» технології, щоб знайти ваш багаж і в більшості випадків такий багаж знайде вас. Вам повідомлять, коли за ним приїхати в аеропорт, або пошлють його туди, де ви знаходитесь. Обов’язково переконайтеся, що ви заповнили необхідний папір прямо в аеропорту тієї компанії, літаком якої ви летіли, щоб вам доставили багаж або повідомили, коли багаж повернеться в аеропорт вашого прибуття. Багато авіакомпаній навіть повернуть вам гроші за непередбачені витрати в зв’язку з затримкою багажу. Обов’язково збережіть ваші чеки на витрати, щоб надати їх в авіакомпанію для відшкодування збитків, пов’язаних з затримкою багажу.

Якщо авіакомпанія втратила ваш багаж, ви повинні заповнити спеціальний документ прямо в аеропорту біля стійки авіакомпанії. Ви можете відправити цей документ поштою, але завжди краще робити це прямо в аеропорту після того, як ви дізналися, що ваш багаж не прилетів разом з вами.

Існує максимальна сума компенсації, яку авіакомпанія повертає вам за втрачений багаж. Залежно від авіакомпанії і країни ця сума може досягати до $ 3400 за пасажира, згідно з прийнятою багатьма країнами Варшавською Конвенцією або Монреальською Конвенцією. Ви можете ознайомитися з правилами компенсації за втрату багажа на сайті авіакомпанії, літаком якої ви летіли.

Зазвичай авіакомпанії мають довгий список предметів, за які вони не несуть відповідальності. Як правило, це ювелірні вироби, гроші і т.д. Такі речі ви повинні перевозити в ручній поклажі.

Якщо ваш багаж потрапив на карусель (зазвичай авіакомпанії сканують кожен багаж, коли він потрапляє на карусель), але був випадково або навмисно вкрадений кимось або взятий іншою людиною, то це вже вимагає звернення не в авіакомпанію, а в поліцію. Щоб мінімізувати негативний ефект від таких випадків, ми рекомендуємо купувати травел страховку, яка, як правило, повертає гроші і компенсує вартість зниклого багажу.

Як запобігти втраті багажу:

Обов’язково прикріпляйте бирку з вашим ім’ям, адресою і контактним телефоном на багаж, який ви здаєте при реєстрації.

Найпоширеніші чинники затримки або втрати багажу – пізня реєстрація або короткі пересадки. Намагайтеся уникнути і того, і іншого. Самий мінімальний час пересадки, який ми радимо, має бути не менше півтори години.

Пакуйте всі найцінніші речі в ручну поклажу. Складіть список того, що ви пакували в багаж. Або тримайте це в голові, але краще записуйте.

Переконайтеся, що службовець, який приймає багаж при реєстрації прикріпив бирку на кожен багаж і дав вам копію.

Упакуйте якісь необхідні речі в ручну поклажу, якими ви зможете при необхідності скористатися, якщо ваш багаж затримається.

Страховка – найкраща гарантія того, що ви не будете мати фінансових втрат у разі затримки, втрати або крадіжки багажу.

Останнім часом стали випускати «розумний» багаж, який має можливість посилати сигнали на додаток, який вам необхідно завантажити на ваш смартфон і ви самі будете мати можливість «стежити» за вашим багажем під час усієї подорожі.

Підготовлено Аліною Карташовою

1 Trackback / Pingback

  1. wuit54ynmet9c8netv85cv3ev5e5

Comments are closed.