Єреван: Підготовка до поїздки – поради туристам

  1. По центру міста рекомендується гуляти пішки, так можна оглянути всі важливі пам’ятки. Пішоходам треба дуже уважно ставитися до діючих правил дорожнього руху, не варто прогулюватися уздовж жвавих транспортних магістралей і переходити дорогу в недозволеному місці.
  2. Тим, хто хоче швидко дістатися до віддалених районів міста, найкраще скористатися місцевим метро. Воно працює з 6:30 до 23:00. Не менш популярним видом міського транспорту є маршрутні таксі, які курсують з раннього ранку до пізнього вечора.
  3. Тим, хто розраховує користуватися послугами таксі, обов’язково потрібно заздалегідь обговорювати з водієм ціну поїздки. Далеко не у всіх таксі встановлені лічильники, а тариф у різних організацій може істотно відрізнятися. Таксі можна орендувати і на весь день, ця послуга буде коштувати близько 20 доларів США.
  4. Гастрономічні закладу є на кожній вулиці Єревана, економних туристів обов’язково порадує велика кількість бюджетних ресторанчиків і кафе. Якість страв в домашніх ресторанах та інших закладах громадського харчування дуже висока, тому не варто бентежитися низьких цін. Меню з трьох страв коштуватиме відвідувачам бюджетних закладів близько 10 доларів США.
  5. У місті поширені торгові намети, які пропонують перехожим різноманітну випічку і прохолодні напої. Найкраще впоратися зі спрагою в спекотний день допоможе національний напій «тан», який роблять з молока.
  6. Мандрівникам, які будуть купувати в якості сувенірів місцеві килими, обов’язково потрібно зберігати ярлики з виробів, а також чеки з магазинів. В іншому випадку вивезення килима може бути заборонене. Ці правила стосуються і предметів антикваріату, вивозити які можна тільки при наявності сертифіката.
  7. На місцеві ринки і в магазини рекомендується відправлятися тільки з місцевою валютою. Деякі продавці беруть і іноземну валюту, але за дуже заниженим курсом. Обмінювати гроші можна в банках, а також у приватних обмінних пунктах. Вони розташовуються на всіх великих вулицях міста, а також в торгових центрах і популярних магазинах.
  8. Ніяких обмежень в одязі не існує, значна частина населення Єревана в повсякденному житті дотримується європейських норм. Однак поява на вулиці або важливому заході в екстравагантному вбранні може послужити причиною здивування.
  9. Здійснювати телефонні дзвінки найкраще зі спеціальних автоматів, тариф на переговори в них найвигідніший. Оплатити переговори можна як пластиковими картами, так і звичайними монетами.

Підготовлено Дар’єю Богатирьовою