10 речей, які ви ніколи не провезете через кордон

На митниці часто виникають анекдотичні ситуації, які часом можуть мати зовсім не веселі наслідки. На питання митника «Зброя, наркотики, порнографічні матеріали?» Краще не відповідати «Ні, дякую. У мене цього в достатку ». І щоб не зганьбитися на кордоні, поговоримо сьогодні про ті речі, які ви ніколи не зможете провезти через кордон.

Різні країни встановлюють свої обмеження на ввезення тих чи інших предметів. Відповідно, і відповідальність за порушення митних правил може докорінно відрізнятися. Наприклад, в Росії на порушника накладається штраф, але якщо просте порушення вже можна кваліфікувати як злочин, то тут вже фіксованою грошовою сумою не звільнишся: все може закінчитися судовим розглядом і навіть позбавленням волі.

Щоб цього не сталося, пропонуємо вам список найбільш небезпечних речей, які заборонено провозити через кордони різних країн. Ми не будемо говорити про само собою зрозуміле, наприклад, наркотики, зброю чи порнографічні матеріали. Залишимо ігри в «капітана очевидність» і поговоримо про незвичайні заборони.

Продукти, що швидко псуються.

Практичні всі світові держави встановили заборону на ввезення продуктів харчування, які швидко псуються. Якщо ви думаєте, що вдасться приховати на дні своєї сумочки шматочок сирокопченої ковбаски, киньте цю затію: треновані службові собаки швидко все виявлять. Єдиний продукт з невеликим терміном придатності, який можуть пропустити в США, Японію, Ірландію і Нову Зеландію – це хліб.

Спиртні напої

До багатьох ісламських країн строго-настрого заборонено провозити алкогольні напої, але в той же час ніхто не проти, щоб ви везли спиртовмісні парфуми. У Нігерію вам ніхто не заборонить привезти горілку, але при виявленні у вашому багажі хоча б однієї пляшки шампанського, вам може загрожувати тюремне ув’язнення терміном до 6 місяців. А ось в США заборонений абсент, а також всі напої на основі екстракту гіркого полину.

Жувальна гумка

У Сінгапурі, який славиться своєю чистотою і порядком, заборонили цей вид щелепної розваги, тому як місцевим двірникам набридло відчищати від гумки лавки і стіни.

Колеса, ношений одяг і взуття

Нова Зеландія не тільки відмовляє у візі огрядним туристам, але ще і забороняє ввозити поношений одяг і взуття, а також іграшки на гумових колесах і велосипеди. Все пояснюється тим, що в протекторах коліс, черевиках або в складках одягу, в якій хтось десь колись брав участь у весняній посівній, можуть застрявати насіння рослин, при попаданні в грунт яких може істотно змінитися унікальний рослинний світ країни.

Поштові марки

З багатьох країн, а саме з Венесуели, Камбоджі, Нігеру, Судану, Перу, Танзанії і Таїланду, забороняється вивозити негашені (тобто невикористані) поштові марки.

Гроші

Кажуть, що гроші не пахнуть. Скажіть це митникам Домініканської Республіки, Куби, Кіпру, Польщі, В’єтнаму, Камбоджі, Індії та Тунісу. З цих країн вивезення національної валюти заборонене під страхом досить відчутного штрафу, який буде непорівнянний з тією сумою, яку ви спробуєте вивезти.

Мушлі

У туристів є звичка везти з заморських пляжів корали, мушлі і красиві камінчики, облизані морем. Але якщо кримські «дари моря» можуть безперешкодно перетинати кордон України з Росією, то якщо єгипетський митник виявить у вашому багажі черепашки, легко може звинуватити вас у контрабандному вивозі місцевої фауни.

Шкура козла

Ямайка займає одне з перших місць за абсурдними митними правилами, і стосується це в першу чергу козлиних шкур. А також всього, що може бути зроблено з цього матеріалу: сумок, килимів, аксесуарів, барабанів і так далі.

Товари японського виробництва

Якщо зрозуміти, що вивозити з В’єтнаму опудала черепах, рідкісні рослини і корали, ще можна, то заборона на вивезення товарів, помічених «Made in Japan», дещо бентежить. Так що якщо ви захочете придбати камеру Panasonic або електротуалет Neorest в’єтнамського походження, забудьте про це. Так, правило має безпосереднє відношення не тільки до японської техніки, а й до сувенірів, які були виготовлені під променями Країни висхідного сонця.

Слонова кістка

Всі країни світу без якого б то не було винятку одностайно зійшлися в тому, що ввозити або вивозити слонову кістку в якості сировини, а також товари, виконані з цього матеріалу, слід заборонити. Правда, якщо у вас буде сертифікат, що підтверджує, що виріб зі слонової кістки виконаний з бивнів слона, убитого до 1989 року, тоді вам дозволять безперешкодно перетнути кордон.

Підготовлено Аліною Карташовою