10 речей, які потрібно зробити в Ірландії

  1. Зайти в паб і перекинути пінту Гіннеса

Найстаріший район Дубліна – Темпл-Бар є найпопулярнішим туристичним місцем. А все це через те, що тут знаходиться величезна кількість ресторанів і пабів. Велика частина з них розрахована на туристів, які вважають, що інтенсивне поглинання Гіннеса допоможе їм осягнути Ірландію. Заслуговує на окремі слова найстаріший паб міста – «The Brazen Head» («Мідна голова»), який був відкритий аж в 1198 році, нинішній будинок закладу було побудовано в 16 столітті. Зараз «Мідна голова» – один з кращих пабів країни, в якому можна спробувати відмінний Гіннес і насолодитися живою кельтська музикою.

  1. Погуляти на дні святого Патрика

День святого Патріка – щорічне національне ірландське свято, яке відзначається 17 березня в пам’ять святого Патрика. Раніше свято відзначалося лише в США та Ірландії, але зараз паради, присвячені святому Патріку проходять у багатьох країнах світу.

  1. Зробити ставку на собачих перегонах

Собачі перегони – одна з найпопулярніших розваг у Ірландії, особливо з огляду на той факт, що казино заборонені тут законом. На собачих перегонах можна не тільки насолодитися боротьбою за перше місце, але і спробувати що-небудь виграти, зробивши ставку.

  1. Познайомитися з історією компанії Гіннес

«Пивоварня біля воріт Святого Джеймса» – той самий завод, де варять всесвітньо відоме темне пиво Гіннес. Це воістину культове місце. Тут знаходиться будинок Артура Гіннесса, засновника компанії і його музей, який розташований в семиповерховій будівлі. Перші поверхи будівлі присвячені сувенірній продукції, історії компанії, дегустації пива, а на самому верху знаходиться бар «Гревіті», з вікон якого відкривається приголомшливий вид на місто. Ціна вхідного квитка для дорослого – 13.50 євро (в неї входить ціна пінти пива, яке вам запропонують).

  1. Відвідати матч кубка з регбі

Регбі без сумніву – найпопулярніший вид спорту в Ірландії. Щорічно шість збірних – Англія, Уельс, Шотландія, Франція, Італія та Ірландія – розігрують між собою «Кубок шести націй» (найпрестижніше європейське змагання).

  1. Зробити коло по кільцю Керрі

Кільце Керрі – популярний туристичний маршрут, який проходить по території графства Керрі. На шляху маршруту протяжністю 166 кілометрів можна зустріти величезну кількість визначних місць: замок Росс, озера Кілларні, водоспад Торк, церква Святої Марії та багато іншого. Зазвичай кільце проїжджають на автомобілях, але є також стежки для піших прогулянок.

  1. Подивитися на скелі Мохер

Скелі Мохер – одна з найпопулярніших визначних пам’яток Ірландії. Їх висота більше 200 метрів і тягнуться скелі на 8 км в довжину, нависаючи над узбережжям Атлантичного океану. Це місце припаде до душі шанувальникам Гаррі Поттера, адже саме тут знімалися сцени для останнього фільму.

  1. Відвідати Голуей

Голуей – культурна столиця Ірландії, місто моряків і піратів. Це одне з тих небагатьох великих ірландських міст, де ще можна почути гельську (кельтську) мову, взяти участь в національних святах. Ще кажуть, що тут живуть самі «ірландисті» ірландці.

  1. Побувати на графському чаюванні

Замок Ешфорд, який розташований на північному заході країни, в графстві Майо, веде свою історію ще з 1228 року. Він часто міняв господарів, так, наприклад, в 1873 році він перейшов у володіння Гіннессів. Зараз це один з кращих готелів Ірландії. О 3 годині пополудні гості збираються в просторій вітальні і насолоджуються чаюванням.

  1. Купити в подарунок кільце Кладдах

Жоден ювелірний магазин в Дубліні не обходиться без кілець Кладдах (кільця у вигляді рук, які тримають серце, увінчане короною). Серце символізує любов, руки – дружбу, а корона – вірність. З цим кільцем пов’язана легенда про вірну кохану, яка дочекалася повернення з рабського полону свого нареченого, а він зробив їй в подарунок таке колечко. Раніше це кільце було національною обручкою в Ірландії, але зараз його дарують і в знак дружби. Середня вартість кільця – від 300 євро.

Підготовлено Сергієм Коростієм