7 корисних правил для вигідного обміну валют за кордоном

Якщо ви вибралися за кордон і вам доведеться обміняти звичну валюту на місцеву, дотримуйте кілька правил.

  1. Вивчіть валютне законодавство країни і вид купюр

Розпочати підготовку варто ще до поїздки, вивчивши валютне законодавство країни. Повірте, це не зайве, адже є закони, про які ви ніколи не здогадаєтеся, поки вам не поставлять в провину їх порушення. Заборона на використання сувенірів та іграшок у вигляді валюти, заборона на вивезення або ввезення, офіційний графік роботи легальних обмінних пунктів – все це краще знати заздалегідь.

Також не варто забувати і про те, що багато шахраїв наживаються на туристах, які не знають, як виглядають національні купюри. Якщо в країні недавно відбулася зміна купюр або високий рівень подібних злочинів, заздалегідь вивчіть зовнішній вигляд банкнот і їх гідність.

  1. Почніть з аеропорту

Якщо купити потрібну валюту на батьківщині не було можливості, зробіть це одразу після прильоту. Курс обміну валюти в аеропортах може бути нижче, ніж в місті, проте всі обмінники будуть легальними і прийматимуть максимальне число валют інших держав.

Не забувайте обміняти в аеропорту хоча б невелику суму, тому що відразу на виході в місто вам знадобляться місцеві гроші.

  1. Завжди уточнюйте розмір комісії і курс

Курс, крупно написаний на плакатах у обмінного пункту, в 90% випадків є лише приманкою. Насправді, чим менше сума, тим найбільш невигідно для вас буде операція, тому міняти гроші варто великими партіями. Це ж стосується і комісії, навіть якщо написано, що її немає, уточніть чи так це у співробітника обмінника. Як правило, комісії бувають фіксовані або процентні. Віддавати перевагу варто першому варіанту, та й міняти відразу великі суми.

  1. Розмір має значення

У країнах Азії діє і ще одне негласне правило – чим більше купюра, тим вигідніше курс. Так що намагайтеся не приносити банкноти невеликого номіналу в обмінний пункт. Зрозуміло, це поширюється лише на приватні обмінники – в державних нічого подібного немає.

  1. Уникайте мінял і таксистів

В Європі, Азії та Африці, а також в більш віддалених куточках світу, будьте готові до того, що за будь-яким кутом вас чекає міняла з максимально привабливим курсом і що пропонує обмін валюти цілодобово. Те ж стосується і таксистів – ці люб’язні хлопці готові купити у вас будь-яку валюту в будь-яких кількостях. Радіти і стрімко погоджуватися на операцію не варто – саме так починаються майже всі історії про фінансовий обман. Причому, якщо таксисти просто запропонують вам жахливий курс, то доброзичливі нелегали можуть підсунути пачку різаного паперу, фальшиві банкноти, а то і зовсім привести в якості аргументу ніж і відібрати у вас всю готівку.

  1. Двічі перераховуйте купюри

Суть обману проста: ви міняєте гроші, перераховуєте отримане, помічаєте, що однією купюри не вистачає, і говорите про це. Чемно посміхаючись, вашу пачку грошей перераховують, вибачаються, додають необхідну банкноту і повертають вам. Як правило, ніхто не перераховує гроші вдруге, а даремно. Відволікаючи вашу увагу пошуком купюри, шахрай змінює пачку грошей на аналогічну, в середині якої лежить звичайна нарізана папір. Виявляють обман вже в готелі, а підприємливого місцевого жителя вже й слід прохолов.

  1. Зберігайте квитанції

Ця рада може засмутити тих, хто не любить збирати макулатуру в своєму гаманці, проте, часом слідувати їй необхідно. На виїзді з ряду країн туристи обмінюють валюту, що залишилася на російські рублі, долари або євро. У цьому випадку співробітник банку може зажадати старі квитанції в якості підтвердження законності придбання національних грошей. Краще мати їх при собі, інакше вам не тільки не поміняють гроші, а й можуть викликати поліцію.

Як бачите, все не дуже складно! Головне запам’ятати ці правила обміну валют і тримати їх в голові кожного разу, коли місцеві гроші у вашому гаманці добігають кінця.

Підготовлено Василем Голяченко